O nas

Fundacja Czarna Owca Pana Kota

z siedzibą w Krakowie od 2009 roku działa na rzecz zmiany sytuacji zwierząt. Zgodnie z hasłem przewodnim: Ratujemy – Edukujemy – Inspirujemy zajmuje się bezpośrednią pomocą zwierzętom, propagowaniem praw zwierząt oraz promocją weganizmu. Fundacja prowadziła działania profesjonalizujące dla przedstawicieli/lek polskich, białoruskich i ukraińskich organizacji prozwierzęcych, realizowała filmy dokumentalne, wydawała publikacje z zakresu praw zwierząt. W ostatnich latach Fundacja skupiła się na prowadzeniu działalności strażniczej w zakresie monitoringu ustawodawstwa dotyczącego zwierząt.

O osiągnięciach Czarnej Owcy czytaj na stronie: www.czarnaowca.org

swinka

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż

we Wrocławiu zajmuje się humanitarną ochroną zwierząt domowych, dzikich, wolno bytujących i gospodarskich. Podejmuje bezpośrednie interwencje w przypadkach podejrzenia znęcania się ludzi nad zwierzętami oraz reprezentuje interesy zwierząt w postępowaniach prawno-karnych i prawno-administracyjnych. W latach 2010-2015 Ekostraż podjęła 2609 interwencji. Stowarzyszeniu udało się m.in. doprowadzić do pierwszego w Polsce wyroku skazującego burmistrza gminy za porzucenie bezdomnych zwierząt.

Strona Ekostraży: www.ekostraz.pl

Obie organizacje razem

przeprowadziły w 2013 roku badanie stanu współpracy NGO prozwierzęcych z administracją publiczną i samorządową, a także służbami mundurowymi w realizacji zadań z zakresu ochrony zwierząt. Wspólnie zorganizowały kilkanaście szkoleń z Ustawy o ochronie zwierząt dla przedstawicieli/lek organizacji prozwierzęcych i osób chcących zostać ich wolontariuszami. Przez cały 2015 rok obie organizacje wspólnie prowadziły monitoring wymiaru sprawiedliwości, prokuratur i Policji w zakresie egzekucji zapisów Ustawy o ochronie zwierząt.

Logowanie

To pole jest wymagane
Odzyskaj hasło Nie masz konta? Załóż je
[zamknij]

Przypomnienie hasła

Wróć
[zamknij]